Porady do pielęgnacji skóry twarzy

Porady do pielęgnacji skóry twarzy

Zastosuj toner (opcjonalny). Tonery zawierają substancje ściągające, które są na ogół oparte na alkoholu, zaciskają skórę i porów oraz usuwają nadmiar oleju. Usuwają także brud, który brakowało podczas czyszczenia. Staraj się nie używać zbyt dużo alkoholu, ponieważ może to być bardzo szorstkie i wysuszone na twarzy.
Zastosuj balsam do twarzy, zwłaszcza jeśli używasz środka czyszczącego (opcjonalnie). Nawilża skórę po oczyszczeniu twarzy olejkiem witaminowym E przy użyciu środka nawilżającego. Nawilżacze przywracają wilgoć oderwaną od skóry.
Nawet jeśli Twoja skóra jest tłusta. Nadal jest dobrym uzupełnieniem środka nawilżającego, więc skóra nie kompensuje odwodnionej skóry, wytwarzając nadmiar oleju.
Wykonaj delikatne odsysanie twarzy w celu usunięcia martwej skóry, co pozwala na przenikanie wilgoci do skóry, w tym z oleju z witaminy E. Wystarczy unikać ostrych złuszczań, ponieważ może mieć negatywny wpływ na skórę. Upewnij się, że nie ma reakcji uczuleniowej, gdy na twarz jest stosowany olej z witaminy E (świąd, podrażnienie, zapalenie itp.). W przypadku wystąpienia jednego lub więcej objawów należy przerwać stosowanie oleju z witaminy E.
Unikaj spożywania oleju. Spożywanie ponad 1500 jm witaminy E w ciągu dnia jest niezdrowe i może być niebezpieczne. Należy pamiętać, że jest to górna granica dla osób powyżej 18. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *